Tekst zastępczy, czyli Frankenstein chcący zapłaty z małym dużym wkładem M.

W wyniku zdarzeń nie do końca może i losowych, ale bardzo życiowych, jestem w totalnym niedoczasie i ledwo wiąże koniec z końcem rzeczywistości. Stąd też zamiast wczorajszego wpisu była długa cisza, która kończy się tym czymś, co dzisiaj proponuje. Czasem opłaca się znać twórczość kilku fajnych i klasycznych komików, których można wykorzystać w takiej sytuacji. W związku z tym zapraszam na maksimum youtube’a, a minimum treści ode mnie poprzez pokazanie przygody wybitnego aktora w toku wielu lat klasycznego programu komediowego. Bo życie nie pozwala!

Morecombe i Wise, to dwóch komików, którzy byli i są niezwykle popularni w Wielkiej Brytanii i chyba głównie tam. Lekki radosny humor na dobrym poziomie. Słynęli z tego, że postaci, które odgrywali nie płaciły swoim gościom.

Jeżeli ktoś zastanawia się dlaczego mamy Holmesa, to informuje, że Cushing grał tę postać w serialu BBC, filmie wytwórni Hammer i jeszcze w filmie telewizyjnym w latach 80-tych. Był przy tym jednym z lepszych odtwórców tej roli co gorsza znającym dobrze opowiadania Conan-Doyle’a, co drażniło producentów.

Pomimo różnych problemów udało się im zrobić jedną z najlepszych ekranizacji opowieści o królu Arturze.

Pierwsza próba uzyskania zapłaty.

Druga próba.

Trzecia próba, tym razem muzyczna i z tańcem. Frankenstein/Tarkin/Van Helsing tańczy i śpiewa!

Co gorsza Morecombe i Wise bardzo długo nie zapłacili Cushingowi za występ i musieli aż zmienić stację, aby mógł on zdobyć swoje pieniądze. Nawet grając z…

W końcu jednak się udaje?

Może nie do końca – trzeba preskoczyć do 3 minuty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *