Koniec podsumowań

Dzisiaj zacznijmy może od wyników ankiet. Ocena wyglądu strony rozkłada się mniej więcej po połowie, pięć osób stwierdziło, że im się podoba, trzem nie, trzy kolejne miały uwagi, a trzy nie miały zdania. W związku z tym w najbliższym czasie będzie można zobaczyć pewne zmiany w wyglądzie, choć nie rewolucyjne. Na pewno zmieni się nagłówek strony, bo nie tak miał wyglądać, co do kolorystyki, to zobaczę jak wyjdzie w praniu (a i czy znajdę odpowiednie zdjęcie w swojej kolekcji).

Craig, Daniel Craig (Bond, Bond, Bond)            5

Inżynierowie na wojnie z krytykami (Prometheus)            4

Białowłosy wojownik na drodze do cyfrowej bestii i skórzanego gorsetu (Beowulf 1999)            2

Co szumi w bitach (Muzyka gier komputerowych i inne sprawy)            2

Doctor Who, czyli dlaczego nowe nie zawsze jest lepsze            2

Kobiety, jako bohaterki            2

Koszmarna ciąża (Prometeusz i inne)            2

Kreska w rytmie muzyki (czołówki kreskówek)            2

Księżniczka Marsa (cykl)            2

Mrok Batmana            2

Rzecz o drużynie, czyli Expendables            2

Seks, Kosmos, Czarne Dziury, Pająki i Mesjasz, czyli w dwóch słowach Ziggy Stardust            2

Walter Koenig ze STAR TREKA            2

Władca Marsa            2

Aktorskie mięśnie kreskówki (He-Man i Masters of the Universe)            1

Bogowie na Barsoom            1

Budując światy            1

Czołowka, która ma 50 lat            1

Czwarty raz na Barsoom (Thuvia, Maid of Mars)            1

Czy reżyserzy śnią o elektrycznych aktorach?            1

Falkon!            1

Fhtagn! Cthulhu żyje!            1

Jasno-ciemno niebieski świat            1

Kobiety wśród gwiazd gnębią mężczyzn z niemieckim akcentem (Star Maidens)            1

Maszyny wspaniałe (czołówki seriali 2 – przerwa w B7 2)            1

Muzyka przeciw biustonoszom i za głębokimi dekoltami            1

O pewnej konstrukcji filmu (dygresją historyczną)            1

Oh Death, czyli umieranie w fantastyce            1

Osąd nad sędzią (Dredd)            1

Peter Weyland, Prometeusz, stwórca i twórcy            1

Pętelki do pętelki (Looper)            1

Przez gry do gier, czyli krótki przegląd po grach na C64            1

V (cykl)            1

 

W sumie oddano 52 głosy na 33 teksty, czyli trochę mniej niż połowę opublikowanych na stronie. Oznacza to, że najpopularniejszy tekst, czyli kilka moich uwag na temat Bonda, zdobyło około 10% wszystkich głosów. Warto odnotować także, że docenione zostały wszystkie teksty opowiadające o Prometeuszu, jak i widać wyraźnie zainteresowanie grami na C64, jak i cyklem o Barsoom. W związku z tym przechodząc do zapowiedzi na przyszły rok mogę od razu zaznaczyć, że wszystkie książki Burroughsa opowiadające o Marsie doczekają się tutaj nie tylko omówienia, ale też będzie można poczytać mniej, lub bardziej ciekawe teksty o innych rzeczach z nimi związanych. Planuje przynajmniej dwie dłuższe opowieści na temat charakterystyki bohaterów męskich, jak i kobiecych w powieściach Burroughsa.

W ciągu kilku pierwszych miesięcy przyszłego roku będzie także można tutaj przeczytać o kilku starych grach, choć wyprodukowanych już na tak zwane PeCety. Będą to tak przygodówki, jak i przynajmniej jedna gra akcji. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie będzie także dłuższy cykl na temat gier o Texie Murphym, jak i samym drugim życiem Blade Runnera na komputerach. To jest trochę ciekawe zagadnienie, jeżeli spojrzeć na to, jak bardzo wpływowy był to film na wizualną stronę różnych produkcji i to nie tylko filmowych.

Prędzej, czy później będzie można także tutaj przeczytać długi cykl na temat tak zwanego Jodoverse, czyli serii komiksów opartych na scenariuszach Alexandro Jodorowsky’ego. Nie wiem w tym momencie, czy najpierw pojawią się one na blogu, czy też wpierw nie zgłoszę tego, jako punktu programu na jakimś konwencie. Będzie to pierwsze tak silne wejście w komiksy, ale i nie ostatnie. Aż się prosi o napisanie czegoś więcej na temat komiksów Moebiusa, takich jak Arzach. Poza tym zainteresowałem się kadilakami i dinozaurami, co może zaowocuje jakimś tekstem na ich temat.

Postaram się skończyć omawiać różne czołówki seriali. Trudno mi w tej chwili powiedzieć ile części będzie tego cyklu. Wspomnę, pozostając przy telewizji, także o Max Headroom, czyli jednym z najważniejszych seriali s-f, który u nas nie jest za bardzo znany. Chciałbym też coś napisać na temat Babylon 5, ale jaką formę przybierze to, to nie wiem. Mam kilka pomysłów, ale żaden na razie nie jest konkretny.

Mam także plan napisać dłuższy tekst, dlaczego Odyseja Kosmiczna Kubricka jest bardzo złym filmem, wspominając zarazem, dlaczego podoba się on tylu widzom, którzy normalnie gardzą fantastyką naukową. Nie wiem, czy wzbudzi on takie zainteresowanie, jak moje narzekania na nowego Doctora Who, ale nawet jak tylko dwie osoby go przeczytają, to uważam, że warto jest go napisać.

Z pozostałych planowanych rzeczy warto wymienić jeszcze dwie. Chce odnieść się do jednego z twórców space opery, czyli E. E. Smitha i jego serii Skylark. Wiele osób u nas nie wie o jego twórczości, a wydaje mi się, że parę słów warto jest jemu poświęcić. Przypomnę także naszego wielkiego twórcę fantastyki, czyli Jerzego Żuławskiego i trylogię księżycową. Książki te, niesłusznie według mnie, cieszą się nienajlepszą opinią.

Na marginesie dodam, że napiszę także, co nieco o prawdopodobnie o jednej z najbardziej niezwykłych powieści o życiu człowieka przed, w trakcie i po wojnie. Powieści, o której najpewniej mało, kto słyszał, a która znowuż jest przykładem bardzo dobrej literatury. Będzie jeszcze w przyszłym roku przynajmniej jeden konkurs. Trochę, ze względu na nagrodę, zahaczający o tematykę fotografii.

Mam nadzieje, że ktoś czytając te uwagi stwierdzi, że zapowiada się ciekawy rok. Mi nie wypada.

 

 
 

2 comments

    • hihnttheadmin says:

      Piaty jest fajny!
      Ja mysle o napisaniu czegos od troche inne strony – bardziej przekrojowo, na przyklad humor jako element tworzenia tragedii. Temat, ktory prouszylas, czyli religia w przyszlosci planuje kiedys ugryzc w szerszym kontekscie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *