Początek/Powitanie

Witam na niniejszej dziwnej i specyficznej stronie w formie bloga. Na początku wytłumaczenie skąd nazwa, nie jest to aluzja do raczej negatywnie ocenianej antologii tekstów poświęconych Stanisławowi Lemowi, a wprost nawiązanie do twórczości Roberta A. Heinleina i jego cyklu opowiadań o przyszłości ludzkości. Niniejszy blog będzie bardzo często odnosił się do twórczości tego wybitnego pisarza i w planach jest umieszczenie na nim recenzji wszystkich tekstów przezeń napisanych. Jego zamysł i tematyka nie będzie się jednak ograniczał tylko do przywoływania kolejnych książek autora Starship Troopers. Poza tym pojawią się tutaj teksty o innych pisarzach i ich utworach, komiksach, filmach, grach i różnych dziwnych rzeczach, które mnie zainteresują. Zresztą od takiego dosyć rozbudowanego tekstu tylko odrobinę nawiązującego do Heinleina ten blog zacznie swoje życie.
Reklamy, które będzie można tutaj znaleźć mają za zadanie w dłuższej perspektywie zwrócić koszta utrzymania serwera. Postaram się jednakże, aby nie były inwazyjne i nie przeszkadzały w lekturze (śmierć reklamom hałasującym!). Jeszcze jedno, drogi czytelnik na pewno szybko zauważy, że adres strony to http://historieprzyszlosci.hihnt.net – dlaczego tak? Odpowiedź jest prosta, w przyszłości do strony dołączony zostanie osobny blog poświęcony grom RPG, który będzie prowadzony w trochę innym języku. Nie chcąc mieszać i utrudniać życia czytelnikom uznałem, że lepiej rozdzielić obydwie te części i założyć odpowiednie pod-domeny.
Na koniec dodam jeszcze jedno, zdjęcie w nagłówku strony ma swoje popkulturowe uzasadnienie. W 1990 roku na ekrany kin zawitał skromny horror dziejący się w postapokaliptycznym świecie: Hardware (http://www.imdb.com/title/tt0099740/) w reżyserii Richarda Stanley’a, z którego pochodzi cudowny cytat, który mnie zainspirował przy robieniu zdjęcia: „It’s horrible…I love it…What is It?”

Zapowiedź jest raczej z gatunku średnio udanych, ale co tam:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *